به منظور آشنايي با فعاليت‌هاي موسسه خیریه پژوهش حنان، روز دوشنبه ۲۸ خرداد ماه، مراسمی با حضور کارکنان سازمان و  اعضاي این موسسه خيريه برگزار شد.

به گزارش واحد خبر روابط عمومي پژوهشگاه صنعت نفت، انجام فعاليت‌هاي غير‌انتفاعي در حوزه‌هاي امور اجتماعي‌، توان بخشي و پيشگيري در حوزه درمان از موضوعات مهم در فعاليت های اين موسسه بشمار می رود.

بر همين اساس تاسيس خانه كودك و نوجوان به منظور مراقبت و پرورش به صورت شبانه روزي از كودكان بد سرپرست و بي سرپرست، تعامل و هم انديشي با ساير سازمان ها، نهادهاي دولتي و غير دولتي و موسسات خیریه، حمايت‌هاي معنوي و مادي بي واسطه از خانواده هاي نيازمند، از مهمترين اهداف شكل گيري اين موسسه خيريه بوده است.

اين گزارش مي افزايد، موسسه پژوهش حنّان، ضمن تامين مواد غذايي براي بيش از ۵۰ خانواده تحت پوشش در ايام ماه مبارك رمضان، شب يلدا و عيد نوروز، در حوزه توان بخشي نیز فعاليت هايي نظير تحصيل تعدادي از معلولين مجتمع شهيد هاشمي نژاد تا سطح کارشناسی و كمك به اشتغال، ازدواج ، تهيه مسكن و اجراي برنامه هاي تفريحي و زيارتي براي معلولين و سالمندان را در دستور كار خود قرار داده است.

گفتني است حمايت هاي مالي از ۳۰ كودك بي سرپرست، تامين ميان وعده براي دانش آموزان مدارس تحت پوشش و همكاري مستمر با مراكز بهزيستي شهرستان ري نظير شير خوارگاه حضرت رقيه نیز از فعاليت هاي مهم اين مركز در حوزه امور اجتماعي محسوب ميشود.

خاطر نشان مي‌شود در پايان این مراسم، روش هاي همراهي و مشاركت خيرين با موسسه و روش‌هاي جذب كمك‌هاي نقدي تشريح شد .